Jak zrychlit svůj počítač?

klavesnice100_1.jpg Nejenom starý počítač, ale i nejmodernější nový stroj prostě po nějaké době začne ztrácet svou rychlost a snižuje svůj výkon. Spouštění i načítání programů začne trvat i dlouhé minuty. Čím to je, když počítač stále využíváte stejným způsobem? Důvodů může být několik a jejich odstraněním lze výkon počítače opět zvýšit.  

Základní rady ke zrychlení PC

Hlavní příčinou jsou programy, které si nainstaluje uživatel sám a pak různé funkce a aplikace, které si spouští operační systém sám a které běží skrytě na pozadí. Jak se nejlépe zbavit potíží?

 1. Odstranění nechtěných programů
  V ovládacích panelech nebo v nastavení je nutné odinstalovat nepotřebné programy, které byly nainstalovány a již nejsou používány, nebo byly připojeny jako vedlejší doplňky i bez vědomí majitele.

 2. Uvolnění místa na disku
  Ideální chod pro stolní PC nebo notebook je 10-15 GB. Červené hodnoty indikují nutnost vyčistit pevný disk.

 3. Zakázat skryté programy při spuštění
  Při spuštění počítače mohou samovolně naběhnout programy, které stroj zpomalují. V záložce „po spuštění“ je lze zakázat.

 4. Nastavení napájení pro notebook
  Ke zrychlení počítače pomůže správné přednastavení napájení, které upraví poměr mezi výkonem a výdrží baterie.

 5. Vylepšení hardwaru
  Zvýšení kapacity operační paměti RAM nebo výměna klasického HDD za SSD disk. Tato varianta je vhodná i pro repasované PC. Případně je vhodné i povolení ukládání do mezipaměti SSD.

 6. Vypnutí indexování
  Vhodná možnost, pokud počítač indexuje v době, kdy je využíván.

Jaké jsou další rady?

Neinstalujte hry z neznámých úložišť. Používejte antivirové programy a provádějte test PC. Pokud nepoužíváte citlivá data, zakažte šifrování. Vyčistěte registry se záznamy o počítači. Podívejte se i na větrání, prach jej ucpává a PC i notebooky se přehřívají. Se zrychlením počítače může pomoci i nějaký jednoduchý program.

Prohlédněte si nabídku repasovaných pc a notebooků

 
 
woo jaw demo hz