Nová verze kancelářského software ONLYOFFICE 6.2

ONLYOFFICE95.png Vývojáři open source kancelářského software ONLYOFFICE právě vydali novou verzi 6.2. Nová verze výrazně rozšiřuje možnosti práce s tabulkami, přináší podporu digitálních podpisů a nové funkce, jako například možnost generovat seznam obrázků.  

Novinky v tabulkovém editoru

V tabulkovém editoru ONLYOFFICE se například objevila nová funkce ověření dat k omezení zadaného datového typu. Tato funkce pomáhá omezit typ dat zadaných do buňky. Nejpopulárnějším případem použití této funkce je vytváření rozevíracích seznamů. Omezují možnosti vstupu pro vybranou buňku – uživatelé pouze vyberou položku ze seznamu, což urychluje proces a snižuje riziko chyb.

ONLYOFFICE_data_validation.png

Editor tabulek nyní obsahuje také průřezy pro kontingenční tabulky. Tato funkce poskytuje rychlé filtrování a pomáhá určit stav filtrování pro lepší pochopení, která data se aktuálně zobrazují. A pokud stávající formáty čísel nesplňují potřeby uživatele, od verze 6.2 lze změnit způsob, jakým se hodnoty zobrazují, vytvořením a použitím vlastních formátů čísel.

ONLYOFFICE_custom_number_format.png

V tabulkovém editoru se objevilo i několik nových funkcí. Ty slouží například pro výpočet předpokládaného exponenciálního růstu s využitím existujících údajů, vypočítání lineární trendové linie, exponenciální křivky na základě dat a pole hodnot, které křivku popisují, získání seznamu jedinečných hodnot ze zadaného rozsahu, získání jednotkové matice pro zadanou dimenzi nebo řady náhodných čísel.

Novinky v textovém editoru

Textový editor ONLYOFFICE nově umožňuje generovat seznam ilustrací. Podobně jako obsah odkazuje na stránky v dokumentu, seznam ilustrací odkazuje na konkrétní objekty jako tabulky, obrázky, grafy, rovnice a tvary.

ONLYOFFICE_table_of_figures.png

Ochrana heslem a digitální podpisy

Počínaje verzí 6.2 je možné do dokumentů, tabulek a prezentací přidat i digitální podpis, aby mohl uživatel ověřit, že obsah dokumentu pochází od něj a že nedojde k žádným změnám. K podepsání dokumentu je potřeba certifikát vydaný certifikační autoritou. Pokud je nutné dokument digitálně podepsat v online verzi, lze to provést pomocí integrace DocuSign. Je také možné ochránit lokálně uložené soubory heslem, aby nikdo neoprávněný nemohl dokument otevřít.

ONLYOFFICE_password.png

Připojení desktopové aplikace k DMS třetích stran a integrace se Seafile

S verzí 6.2 dostávají vývojáři, kteří začleňují online editory do svých systémů správy dokumentů, příležitost implementovat desktopovou aplikaci pomocí ONLYOFFICE API rozhraní. Uživatelům tak mohou připojit desktopovou aplikaci k jejich DMS, aby ji mohli používat jako klienta pro online úpravy a spolupráci.

Seafile Pro 7.1.13 dále vytvořil seznam DMS, které lze připojit k ONLYOFFICE – je tak možné upravovat dokumenty uložené v Seafile přímo z aplikace pro stolní počítače a dokonce na nich spolupracovat online.

ONLYOFFICE_seafile.png

Dokumenty ONLYOFFICE jsou kancelářskou sadou obsahující editory textových dokumentů, tabulek a prezentací. Bezplatná komunitní verze je distribuována pod licencí AGPLv3. K dispozici je také placená verze Enterprise s profesionálními funkcemi (ovládání obsahu, srovnání dokumentů) s technickou podporou. Vývojáři mohou do svých webových aplikací začlenit dokumenty ONLYOFFICE pomocí Developer Edition. Verze Community či Enterprise lze používat v rámci ONLYOFFICE Workspace, open-source řešení pro produktivitu ke správě dokumentů, projektů, klientů, emailů a rozvrhů v rámci interní firemní sítě. Dokumenty ONLYOFFICE lze integrovat s oblíbenými aplikacemi pro synchronizaci a sdílení, jako jsou ownCloud, Nextcloud nebo Seafile.
Webové stránky — https://www.onlyoffice.com/
Zdrojový kód — https://github.com/ONLYOFFICE/DocumentServer

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz