Call for Papers pro konferenci LibreOffice 2022

tdf.png Nadace The Document Foundation vyhlašuje výzvu pro přednášející na konferenci LibreOffice 2022, aby přihlásili své přihlášky.   

Ve dnech 29. září až 1. října 2022 se v italském NOI tech Parku v Bolzanu uskuteční konference LibreOffice 2022. Den před zahájením, 28. září, proběhne komunitní den.

Konference bude tentokrát hybridní, tedy jak prezenční, tak online. To je velice dobré řešení, protože umožní osobní setkání členů komunity LibreOffice a zároveň zprostředkuje konferenci těm, kteří se konference nemohou zúčastnit. (Streamování však bude probíhat až od pátku.) Pro tento účel nadace zřídila stránku conference.libreoffice.org, na níž se zájemci (hlavně ti žijící mimo Itálii) dovědí potřebné informace (například jak se na místo vůbec dostat).

Logo konference LibreOffice 2022 Logo konference LibreOffice 2022

Call for Papers

TDF oslovuje zájemce o přednášení na konferenci, aby se se svým výstupem přihlásili, a to na příslušné stránce. Pro přihlášení je třeba být členem nadace a mít u ní zřízený účet. V otevřeném formuláři pak přednášející vybere typ výstupu (zda jde o bleskovou zprávu v délce 5 minut či standardní třicetiminutovou přednášku), vybere si jeden z možných okruhů (viz níže), představí se a popíše svůj výstup. Přihlášky je třeba zaslat do 15. července.

Možné tematické okruhy, z nichž si mohou přednášející vybírat:

  • Vývoj, API, rozšíření, technologie budoucnosti

  • Zajištění kvality

  • Lokalizace, dokumentace a projekty v nativním jazyce

  • Atraktivní Libreoffice: Snadné použití, design a dostupnost

  • Open Document Format, Document Liberation a interoperabilita

  • Obhajoba, propagace, marketing LibreOffice

  • Diverzita a inkluze, projekt LibreOffice New Generation

Veškeré publikované materiály musí být licencovány pro volné šíření dle licence CC-SA 4.0.

Sponzorský balíček

V souvislosti s přípravami na konferenci vydala nadace TDF informace o možném sponzorování akce. V přiloženém PDF souboru jsou důležité informace jako například o deadlinech (pro sponzory je to 31. 7., pro podporovatele do 15. 8., pro přátele do 31. 8.) a různých možnostech sponzoringu, přičemž uvedené sponzorské role mají samozřejmě různou sponzorskou úroveň (od 1000 do 4000 €).

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz