Document Liberation Project

Document Liberation Project Nový projekt „osvobození dokumentů“ má za cíl spojit úsilí vývojářů pracujících na různých samostatných projektech zaměřených na práci s různými dokumenty.  

Často se stává, že se uživateli dostane do ruky dokument, k jehož otevření je třeba nějaký proprietární program, který třeba již ani nemusí být možné získat (dodavatel ho přestal nabízet nebo novější verze programu už nemusí podporovat starší formáty). Aby se to stávalo co nejméně, tedy aby byly dokumenty všeho druhu „osvobozeny“ od závislosti na konkrétním softwaru, vznikl Document Liberation Project (DLP).

Nejedná se o žádnou úplně novou aktivitu. Cílem projektu je spojit úsilí vývojářů pracujících na různých samostatných projektech zaměřených na práci s dokumenty – například implementujících knihovny, jejichž prostřednictvím lze s dokumenty nakládat (otevírat, upravovat, vytvářet atd.). 

Mezi projekty, které byly zařazeny do seznamu DLP (a jsou tedy doporučeny k využití jinými projekty pro dané účely), patří například řada knihoven (libodfgen, libcdrlibfreehand nebo libvisio) a dva introspekční nástroje (OLEToy a colupatr). Dají se tu najít i návrhy, které formáty by si zasloužily „osvobodit“ – jsou to kupříkladu Adobe PageMaker, 602Text, 602Tab nebo Zoner Draw.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz