EuroVoc otevřen pro všechny

Evropská unie Unijní mnohojazyčný tezaurus EuroVoc je nyní k dispozici pro všechny, bez nutnosti registrace. Každý ho tak může využít ve své aplikaci.  

EuroVoc je vícejazyčný polytematický tezaurus zaměřený na právo EU. Možnosti jeho využití jsou široké, lze ho využít jak při studiu práva Evropské unie, tak například při tvorbě dokumentů na právní řád EU navázaných (smlouvy, směrnice, vyhlášky atd.).

EuroVoc je k dispozici jak pro interaktivní použití na webu, tak si ho lze stáhnout ve formátu SKOS/XML. Možnost stažení byla dosud podmíněna získáním licence. To už však nyní neplatí (bylo tak naplněno rozhodnutí Evropské komise 2011/833/EU) a stahovat lze přímo, bez formalit. Každý zájemce má tak možnost využívat tato data ve svých aplikacích.

Web EuroVoc běží na svobodném systému správy obsahu Drupal.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz