Galicie zahajuje migraci na LibreOffice

Galicie Španělské autonomní společenství Galicie přemigruje v letošním roce na kancelářský balík LibreOffice nejméně tisíc počítačů.  

Vláda španělského autonomního společenství Galicie vydala v dubnu doporučení týkající se formátu dokumentů – pro editovatelné dokumenty doporučuje ODF, pro needitovatelné PDF. Následně oznámila plán migrace pracovních stanic na kancelářský balík LibreOffice. Do konce letošního roku by mělo být přemigrováno nejméně tisíc počítačů.

Projekty v oblasti svobodného softwaru, na něž vláda pro letošek vyčlenila 147 000 eur, mají ale mnohem širší záběr. Zaměřují například se na sdílení a opakované používání ICT řešení, školení zaměstnanců nebo nasazování CMS Drupal a Liferay. Účastní se jich tři univerzity, zástupci poskytovatelů služeb v oblasti FOSS a místní skupiny uživatelů v oblasti FOSS.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz