Jak v LibreOffice vytvořit elektronickou knihu

Writer Podívejte se na video (screencast), jak v LibreOffice Writeru vytvořit elektronickou knihu ve formátu EPUB.  

S rozmachem elektronických čteček roste také potřeba do nich převádět dokumenty. S běžnými formáty si čtečka buď vůbec neporadí nebo je nezobrazí optimálně ke čtení. Proto je potřeba používat speciální formáty, jako je například EPUB.

Převádět dokumenty lze i v LibreOffice, a to po instalaci potřebného rozšíření. Podívejte se na video, jak se to dělá – od výchozího dokumentu a instalace rozšíření až po výsledný soubor ve formátu EPUB.

Další informace o tomto formátu, například jak zkonvertované dokumenty vylepšovat nebo v čem je číst na počítači, najdete v článku na LinuxEXPRESu.

(Jako ve škole) Průměr: 2.00 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar Simona Vítů
Odpovědět
Jak v LibreOffice vytvořit elektronickou knihu
8. 02. 2024, 10:08:45
Jak to EPUB stáhnu?
user avatar neutr
Odpovědět
Jak v LibreOffice vytvořit elektronickou knihu
9. 02. 2024, 18:56:25
EPUB stahovat nemusíte. Stačí zvolit export do EPUB (možnost verze 2 a 3. Také je možné ukládat hotovou práci do DocBook - pozor je rozdíl v ukládání a exportu - viz nabídka soubor.

Podívejte se co se líše na LinuxExpresu - Vlastimil OTT tam popisuje problematiku. Odkaz je v citovaném článku. Bohu žel asi budete muset experimentovat. Není asi možné popsat všechny postupy a možnosti.

Článek je 11 let starý, proto nevím co je v této oblasti nového. Já programy pro čtečky nepoužívám. Pracuji na Wordpressu a tak to fomtátuji nanejvýš do HTML 4, nebo i 5 (je na to rozšíření).

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz