LibreOffice 4.3.4

Nová verze Je tu nová verze LibreOffice, opravuje 62 chyb včetně regrese řazení v Calcu.  

Byla vydána nová verze kancelářského balíku LibreOffice. Tato verze 4.3.4 je „nad plán“, přichází tedy mimo pořadí a mimo časový harmonogram opravných verzí řady 4.3. Proto byl i zkrácen proces vydání, chyběla fáze zmrazení a šlo se jen přes RC1.

Jedním z důvodů vydání verze byla i nepříjemná regrese v řazení dat v programu Calc, kdy mohlo dojít k nechtěném poškození uložených informací. Celkem bylo ve verzi 4.3.4 opraveno 62 chyb. Verze navíc mění výchozí nastavení programu Impress: ovládání pomocí Impress Remote je nově standardně vypnuté.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar Tomáš Pasečný
Odpovědět
LibreOffice 4.3.4
25. 11. 2014, 16:37:22
Zdravím,

zrovna to řazení dat v novém Calcu 4.3.4 je bohužel trochu podivné! Pokud první sloupec odkazuje (relativně) na jiná data (např. z Listu 2) a druhý sloupec je ručně zadaný, když data setřídím dle sloupce B, seřadí se pouze ručně zadaný sloupec B, aniž by to ovlivnilo pořadí odkazovaných dat - poruší se tak vztah mezi sloupcem A a B (tzn. rozbijí se řádky), což znehodnotí tabulku. Pokud je odkaz na data (ve sloupci A) absolutní, řazení se provede dle očekávání - nicméně absolutní odkazy nejde automaticky vyplňovat tažením (právě proto, že odkazují pevně na jednu buňku) a velkou tabulku takto ručně stále "opravovat" nelze a vyplnit to nejde ani funkcí Vyplnit-Posloupnosti..., protože ta, pro změnu, nežere vzorce. Navíc při následném použití Undo se ve sloupci A zobrazí špatná data (některá stará, jiná nová), přestože v editačním okně se zobrazují vzorce (příp. hodnoty) správně. Je to asi chyba překreslování (po přepnutí listu, někdy i jen programu, je to OK). Např.: Hodnoty 3,2,1; seřazeno: 1,2,3; undo zobrazí: 3,2,3. I Redo se chová podobně (na "první" zobrazené hodnoty se tak nedá spolehnout) - možná je to závislé na grafickém driveru...

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz