LibreOffice 4.3 očima Michaela Meekse a Charlese Schulze

Informace Přečtěte si, jak se dvě klíčové osobnosti projektu LibreOffice dívají na novou verzi 4.3.  

Nová verze kancelářského balíku LibreOffice je tu pár dní a kromě našeho přehledu novinek si můžete přečíst také to, jak se na verzi 4.3 dívají dvě klíčové osobnosti tohoto projektu.

Michael Meeks se věnuje například tomu, jak se sjednotila a pročistila implementace dialogů, jak se zrychlila kompilace balíku, jak bylo podstatně rozšířeno využití nástrojů pro kontrolu kvality kódu nebo jak se měnila struktura aktivních vývojářů (z hlediska počtu vývojářů a počtu commitů).

Počet aktivních vývojářů je v poslední době v zásadě stabilní, roste ale počet commitů. Největší aktivitu nyní vykazují firmy Red Hat a Collabora.

Charles-H. Schulz se zabývá nativním vzhledem v systému Apple OS X, tisknutelnými komentáři, především ale kompatibilitou a interoperabilitou. Zde zaujímá klíčové místo implementace podpory OOXML Strict, kde je na tom LibreOffice  nyní dokonce lépe než Microsoft Office.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz