LibreOffice 4.3 vylepší relativní velikosti rámců

Writer V připravované verzi 4.3 kancelářského balíku LibreOffice se objeví vylepšená podpora pro relativní rozměry rámců.  

Rámce v programu Writer jsou velmi užitečným nástrojem, který umožňuje vkládat do dokumentů text mimo hlavní textový tok. Dosud ale trpí dvěma neduhy, které se váží k relativním rozměrům rámců. Jednak zjevné (bez čtení dokumentace), k čemu se vztahuje nastavovaná hodnota v procentech. Hlavně ale se hodnota vztahuje k textové oblasti stránky, což obvykle nebývá moc přínosné.

Připravovaná verze LibreOffice 4.3 oba problémy vyřeší. Ve vlastnostech rámce se objeví rozbalovací seznam, ze kterého půjde zvolit buď textovou oblast stránky (tj. režim jako dosud) nebo celou stránku (což zatím nejde, ale dost lidí by to uvítalo).

Relativní velikost rámce

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz