Migrace ušetřila v Toulouse milion eur

Toulouse Francouzské město Toulouse migrovalo na LibreOffice a již během prvních tří let ušetřilo milion eur. Strategie města se nezměnila ani s novou politickou reprezentací.  

Ve čtvrtém největším francouzském městě Toulouse bylo v roce 2011 rozhodnuto o migraci na kancelářský balík LibreOffice. Vlastní migrační proces byl spuštěn o rok později a trval 1,5 roku. Aktuální stav je takový, že LibreOffice běží na 90 % desktopů.

Náklady migračního procesu dosáhly přibližně 800 tisíc eur, současně se ale ušetří 1,8 milionu eur na licencích za proprietární balík. První tři roky tedy znamenaly úsporu okolo milionu eur, v budoucnu bude úspora samozřejmě ještě vyšší.

Strategie města v oblasti IT, která cílí na používání svobodného a open-source softwaru, má své kořeny již v roce 2008. Zajímavostí je, že se nezměnila ani po dubnových volbách, kdy se namísto dosavadní Socialistické strany dostala k moci Unie pro lidové hnutí.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar neutr
Odpovědět
Migrace ušetřila v Toulouse milion eur
27. 07. 2014, 13:30:36
Možná by se mohl pan ministr financí inspirovat. Jenom Praha by to asi uměla za rok. I když věřím, že nejdříve se to stane v Brně. Nemusel by nic moc - jen praštit přes pracky každého kdo řekne Microsoft.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Migrace ušetřila v Toulouse milion eur
27. 07. 2014, 17:29:41
Obávám se, že tento pan ministr se inspiruje úplně někde jinde. Mohu citovat například:

„Malé a střední podniky – to jsou klišé a kecy. My potřebujeme podporovat velký průmysl, který tu má tradici. Že pomáháte zakládat inovátorské firmy, to je super, ale je to na prd.“

Nehledě na to, že jedním z jeho krajských lídrů byl (a nyní ve sněmovně za ANO sedí) Ivan Pilný, bývalý ředitel Microsoft ČR.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Re:Migrace ušetřila v Toulouse milion eur
27. 07. 2014, 17:48:16
To chce klid a nohy v teple. Že bych si vyžádal audienci přímo u pana Pilného? ;) Ryba smrdí od hlavy, tak proč to nerozetnout? Třeba si sám dokáže, že byl pomýlen jako někteří po roce 1968 :D

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz