Nouws: Microsoft při propagaci Office 365 postupuje kontroverzně

Novinka Cor Nouws kritizuje způsob, jakým firma Microsoft propaguje svůj Office 365. Konkrétně se to týká případu italského města Pesaro. Podobně kriticky se vyjádřil i Italo Vignoli.  

Cor Nouws je jedním ze zakladatelů The Document Foundation, dlouhou dobu se podílel na vývoji a propagaci balíku OpenOffice.org, předtím působil i jako konzultant velkých projektů souvisejících s Microsoft Office; nyní má firmu Nou&Off, která poskytuje podporu pro balíky Apache OpenOffice a LibreOffice.

Nouws ve svém blogu kritizuje společnost Microsoft za způsob, jakým propaguje svoji službu Office 365. Firma totiž využívá případ italského města Pesaro, kde se od balíku OpenOffice vrátili zpět k Microsoft Office, resp. Office 365. Některé údaje (které by měly potvrzovat vyšší náklady OpenOffice) uváděné v použité studii se však zřejmě nezakládají na pravdě a není jasné, jak se k nim došlo.

Ke studii o zpětné migraci se již v minulosti vyjádřil také Italo Vignoli. Kritizuje, že se v ní zcela opomíjejí bezpečnostní aspekty a naopak se používá mluva propagačních materiálů firmy Microsoft. Otázky položené městu a projektovému manažerovi migrace přitom zůstaly bez odpovědi.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 6
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Nouws: Microsoft při propagaci Office 365 postupuje kontroverzně
23. 08. 2015, 16:01:16
Ruka ruku myje a na slušný balík provizí slyší každý.
Víc k tomu asi netřeba dodávat.

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz