Nové funkce procházení souborů v LibreOffice pro Android

Soubory V LibreOffice Vieweru pro Android přibyly nové funkce procházení souborů. Umožňují sdílení dokumentů a práci s cloudy.  

Jacobo Aragunde Pérez popisuje nové funkce, které byly přidány do LibreOffice Vieweru pro Android. Jsou obsaženy v procházení souborů a vznikly v rámci jednoho z balíčků editačních funkcí, pro které si The Document Foundation objednala vývoj. Tuto část řešila firma Igalia.

První z funkcí je sdílení dokumentů. Sdílet lze kteroukoli z metod dostupných na daném zařízení (podle nainstalovaného softwaru – tedy například přes Disk Google nebo e-mail). Dále přibyla podpora pro práci se soubory v cloudech, a to jak obecně (pro cloudová řešení nainstalovaná v zařízení), tak přímo specificky pro ownCloud, kdy byla použita knihovna od vývojářů tohoto řešení (není tedy třeba samostatně instalovat podporu pro ownCloud).

Patche s funkcemi jsou uloženy v repozitáři a většina již byla začleněna do hlavního stromu zdrojových kódů (ownCloud zatím zůstává samostatně).

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz