OpenDocument v Belgii

Belgická vláda rozhodla, že všechny belgickými úřady si musí od září 2008 předávat dokumenty jen v otevřených standardech (což zatím splňuje jen formát OpenDocument, bude zváženo i OpenXML, pokud se stane standardem).  

Belgická vláda rozhodla, že všechny belgickými úřady si musí od září 2008 předávat dokumenty jen v otevřených standardech (což zatím splňuje jen formát OpenDocument, bude zváženo i OpenXML, pokud se stane standardem). Mluvčí belgické pobočky Microsoftu prohlásil, že MS zvažuje podporu ODF. Více v článku na Slashdotu či v jazyce českém na LBW.cz.

Komentáře

user avatar Anonymní
Odpovědět
no ono ani Dánsko nebude o
27. 06. 2006, 10:34:56
no ono ani Dánsko nebude o mnoho pozadu :-)) http://ec.europa.eu/idabc/en/document/5646
...a kde je ČR?
Nedávno jsem dotaz ohledně podpory OpenDocument na Min. informatiky a netvářili se zrovna optimisticky. Přitom jsem chtěl jenom, aby úřady povinně přijímaly podání v tomto formátu a ne aby jej sami používaly. Ach jo :-/
user avatar Anonymní
Odpovědět
To je typický přístup.
27. 06. 2006, 17:04:36
To je typický přístup. Jako u nás v práci. Kravaťáci znají jen Internet Explorer a dál už nedorostli.
user avatar JirkaZ
Odpovědět
Netřeba čekat
27. 06. 2006, 17:13:11
až budou úřady jakýmsi befehlem "povinně přijímat" ODF. Chovejte se jako sebevědomý člověk, pro kterého tu ty úřady jsou (ne naopak) a který si je platí. Prostě jim suše ODF pošlete...
user avatar Anonymní
Odpovědět
suše jim to pošlu (jsem
27. 06. 2006, 19:13:41
suše jim to pošlu (jsem právník, takže na soud pošlu žalobu) a
a) oni nic- špatná verze, dojde-li k promlčení, pak jako právník odpovídám za škodu
b)maximálně mi odpoví, že to není jimi podporovaný formát a že se mám polepšit- lepší verze a já musím sklapnout paty a dát jim to v PDF :-/

není vše tak černobílé, pokud něco chci, tak se musím snažit, abych to také dostal. Zcela jistě také respektujete názory šéfa, i když jsou nesmyslné, stačí, že si na nich trvá a vy chcete práci. Jinak jistě budete brzo na úřadu práce s velmi šťavnatými zápočtovými listy. Nemáte-li to štěstí být svobodného povolání, třeba kopáč samotář :-))))
user avatar JirkaZ
Odpovědět
Pro právníka...
28. 06. 2006, 17:09:22
1) musíte si vybírat situace, kdy oni něco potřebují...

2) nemám šéfa, jsem šéfem sám sobě (naštěstí), Vámi popsané zařazovací mechanismy opravdu nemusím. Ke kopáčovi (kopáči?) mám - řekl bych - poměrně daleko a nestěžuju si. Většinou potřebuje někdo něco ode mně... Holt každý si lehne tak, jak si ustele a já mám rád vlastní postel s vlastní peřinou a polštářem.

Sorry za OT, ale nedalo mi to.
user avatar Anonymní
Odpovědět
:-))) v poho, až bude něco
28. 06. 2006, 19:39:09
:-))) v poho, až bude něco potřebovat vy ode mne, tak VÁM to klidně pošlu v *.odt
P.S. Gratuluji k posteli
user avatar Granda Urso
Odpovědět
ODF - otevřený formát
22. 07. 2006, 08:55:47
Ono se až nechce věřit, že by to byla jenom neznalost. Zvláště když vládní činitelé občas hostí šéfa MS Billa Gatese, ten pak dává "dary" jako slevněné MS-OFFICCE do škol a podobně. No upřímně, kdo by si dnes kupoval MS-OFFICE za 16.000 Kč když může používat zadarmo OPENOFFICE. Proto já nechci MS-OFFICE ani zadarmo, navíc dělám v LINUXu, takže je to jasné. Takže za vším hledej peníze, tj. klesající zisky MS za MS-OFFICE. MS-OFFICE už používají jenom zaostalí blbci, kteří hltají reklamy a jsou přesvědčeni, že mají to nejlepší (příklad: české ministerstvo informatiky).

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz