OpenOffice 4.1.12 přináší 10 oprav

openoffice.jpg Nedávná aktualizace Apache OpenOffice 4.1.12 přináší 10 oprav minoritního významu. Stále se tak nedaří projekt znovunastartovat.   

Nadace Apache informovala o vydání opravné verze Apache OpenOffice 4.1.12. Ta obsahuje opravy 10 chyb (jejich přehled zde a v poznámkách k vydání). Opravy cílí například na chybu ve funkci XOR ve francouzské mutaci, opravy ikon či jiné opravy kosmetického charakteru.

Bohužel se však nedaří zkrotit zásadní chyby a nedostatky, například, jak uvádí tým na Facebooku, spojených s obnovou dokumentu. (V LibreOffice, jak známo, je tento problém dávno vyřešen záchranným režimem.) Počty opravených chyb a jejich marginální význam je od roku 2014 trvalým trendem.

Obecně se zdá, že projekt pomalu a bolestivě končí. Počet vývojářů se pohybuje v jednotkách a počet commitů za poslední rok (2021) klesl na polovinu. Porovnání s LibreOffice přinášíme v následujícím obrázku.

Porovnání LibreOffice a OpenOffice Porovnání LibreOffice a OpenOffice

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz