Otevřený dopis pro tým Apache OpenOffice

Apache OpenOffice Vývojář Christian Schaller vyzývá ASF a vývojový tým balíku Apache OpenOffice, aby místo hry na to, že tento balík ještě žije, doporučili uživatelům používat LibreOffice.  

Vývoj kancelářského balíku Apache OpenOffice se v poslední době velmi zpomalil. Poslední verze 4.1.1 byla vydána přibližně před rokem. Vývojář Christian Schaller, jenž se dlouhou dobu podílí na vývoji prostředí GNOME a technologie GStreamer a dnes pracuje ve firmě Red Hat, proto napsal otevřený dopis Apache Software Foundation a týmu okolo Apache OpenOffice.

Vyzývá k tomu, aby byli uživatelé přesměrováváni k balíku LibreOffice, namísto hry na to, že balík OpenOffice ještě žije. Tuto hru považuje za poškozování reputace kancelářského open-source softwaru u netechnických uživatelů. „A jak víme, není to o tom, že tu potřebujeme jednoho nebo dva dobrovolnické vývojáře, správa a vývoj něčeho tak velikého jako OpenOffice je ohromný závazek a potřebuje velmi rozsáhlou a oddanou komunitu, aby se mohlo uspět.“

(Jako ve škole) Průměr: 1.60 | Hodnotilo: 5
 

Komentáře

user avatar Nechci LO
Odpovědět
Otevřený dopis pro tým Apache OpenOffice
20. 08. 2015, 15:33:46
Az v LO budou fungovat primitivni makra a prestanou padat na dokumentech, ktere nedelaji AOO problem, tak klidne. Jinak je LO jen trapny pokus dostat se k firemnim uzivatelum a aplikace na hrani. Nevadi mi v AOO absence OOXML, radeji tuto moznost nebudu mit, ale hlavne ze je lze rozumne pouzivat.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Otevřený dopis pro tým Apache OpenOffice
20. 08. 2015, 17:18:55
To je zase výkřik do tmy....
user avatar orel
Odpovědět
Re:Re:Otevřený dopis pro tým Apache OpenOffice
20. 08. 2015, 21:42:17
Ale houby. Má pravdu, předseda nahoře...
Já se taky pokouším o LO snad s každou novou verzí. Marně. Na Calc v LO není spoleh. Naopak AOO je na všechny dokumenty, dokonce i na některé z dob Starofficu, 100%-tní.
Lepší kompatibilita s MSO ani cool-extra-velké icony nástrojových lišt mi nechybí. Spíš mne mrzí truc-postoj zastánců LO - v Linuxu už snad ani není distribuce, kde by AOO byl výchozím balíčkem. A pak ty "výzvy k sloučení" a "výzvy ke zrušení"...
Klidně můžou žít normálně vedle sebe. Každý se svým přístupem k věci, se svými uživateli... Pohoda, svoboda, jazz... Nějaké to prosazování jediné správné víry, nebo varianty čehokoli - nenechte se vysmát.....
user avatar j-pastierik
Odpovědět
Re:Re:Otevřený dopis pro tým Apache OpenOffice
21. 08. 2015, 05:51:58
Pán Valach, dobre viete že nie a viete aj to, že na LO som osobne neprešiel práve z dôvodov nefunkčnosti (alebo obmedzenej funkčnosti) niektorých mojich rozšírení v tomto balíku. Mám LO paralelne nainštalovaný z dôvodu, že AOO niekedy nesprávne otvorí DOCX súbor, ale to je jediný dôvod, prečo LO vôbec nainštalovaný mám. Keby radšej v LO zapracovali na tom, že tam budú makrá fungovať tak, ako majú…
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Re:Re:Otevřený dopis pro tým Apache OpenOffice
21. 08. 2015, 09:43:07
Dotazoval jsem se přímo TDF, proč v LO nefungují vaše makra, dostal jsem odpověď, že LO nepodporuje starou verzi Pythonu, tuším jedničku. Jestli to považujete za klíčový argument pro používání OO, tak nevím.
user avatar j-pastierik
Odpovědět
Re:Re:Re:Re:Otevřený dopis pro tým Apache OpenOffice
22. 08. 2015, 10:17:58
S Pythonom je to iba výhovorka, pretože makrá nie sú v Pythone písané. Okrem toho makrá v LO fungujú, ale s chybami – chyba je napr. v tom, že ak niečo má zbehnúť na jeden prechod súboru, tak to tak musí zbehnúť (v AOO to funguje, v LO nie – teda makro sa musí spustiť viackrát, aby vykonalo to, čo vykonať má). Niektoré chyby boli poukázané aj v diskusnom fóre (tuším išlo o makro pre paralelné ukladanie vo formátoch ODT, DOC a PDF).

V rozšíreniach (ak sú určené pre AOO 4) stačí vymazať jeden riadok v definícii panelov nástrojov a nastaviť verziu OO na 3 – rozšírenia potom idú do LO nainštalovať. Čiže sú to iba formálne veci (definičné zápisy), vlastné makrá – programy – sa absolútne nemenia!

Makrá sú pre moju prácu rozhodujúce – napokon preto som si mnohé z nich programoval.
user avatar jmeno
Odpovědět
Re:Re:Otevřený dopis pro tým Apache OpenOffice
30. 08. 2015, 19:17:41
Predelate nam to zdarma, kdyz jste takovy fanda? Kdyz stredne velka ceska firma investuje do testovani desitky clovekohodin casu tak to neni zrovna malo a vysledek je zel vzdy stejny (LO je zmetek). Zkuste se trochu uklidnit ;-)
user avatar Zeusef
Odpovědět
Otevřený dopis pro tým Apache OpenOffice
21. 08. 2015, 08:58:54
Takže na produkčný stroj radšej AOO ako LO ?
V podstate ma táto diskusia prekvapila.
V kontexte toho by bolo na mieste zhrnúť tieto rozdiely práve v náväznosti na produkčné nasadenie.
Otvorenosť bude určite v prospech oboch balíkov.
user avatar neutr
Odpovědět
Otevřený dopis pro tým Apache OpenOffice
21. 08. 2015, 10:13:05
Já ač pracuji téměř výhradně v LO, používám AOO právě v okamžiku, kdy LO nedělá to co má. Například v LO nelze uzamknout knihovnu maker. Dialog se objeví, vše proběhne, ale nic zamčeno není.

Jednoduše to otevřu v AOO, uzamknu a je hotovo. nedávno jsem zjistil, že nemohu nainstalovat LO verzi 5 (tam to možná už funguje). Používám XP pod (vedle) Ubuntu 14 LTE.

Já bych se na ty Windows vykašlal, ale nespolupracuje mi tam dobře grafická karta - mám na obrazovce takové "zrní". Bojím se, že ji oddělám. A tak pracuji více v XP kde mám také nainstalované oba balíky.

S těmi makry je to pravda. Už mne nebaví stále testovat svoje knihovny jestli vše ještě funguje, nebo ne. Vyskytne se chyba a já upravil makra aby to chodilo. Za půl roku, nebo rok se chyba opravila a já jsem ztratil mnoho času i chuti. Stále testujizda mi to chodí podoběma balíky. Když to v AOO nechodí - předělávám.
user avatar SpookY
Odpovědět
Otevřený dopis pro tým Apache OpenOffice
22. 08. 2015, 14:26:02
Já bych naopak doporučil tvůrcům LO ať se přestanou jako mediální hvězdy, přestanou se hnát za novými fíčurami (změny v dosud intuitivním grafickém rozhraní, nastavení stylů se zobrazeným vzhledem stylů je na zabití), opraví zabugované nové verze a vrátí se k cestě na jaké OO/Lo byl ještě před dvěma lety - konzervativní kanc.balík pro skutečnou práci.

S těmi krávovinami, co nadělali u posledních verzí LO to dopadne tak, že uživatele spíše donutí k návratu na M$ Oppice.

Nespokojenost s posledními změnami v LO slyším i od řady dalších dosud spokojených uživatelů. Divné, že od chvíle, kdy se objevilo KDE4, tak se linuxový svět čím dál více rozbíjí - GnomesHell, KDE, OpenOfice, Unity... je to hodně špatné.
user avatar IkaRR
Odpovědět
Otevřený dopis pro tým Apache OpenOffice
25. 08. 2015, 09:26:04
Také musím mít nainstalované jak LO tak AOO, protože v LO prostě spousta věcí nefunguje. Např. korektní zobrazování EMF a WMF. V linuxové verzi se to v LO zhoršuje od verze k verzi, poslední verze čárovou grafiku ve WMF nezobrazuje vůbec. Vývoj nových věcí v LO je možná pro někoho dobrý, ale pokud v LO nefunguje pořádně ani základ, tak ať raději pan Schaller drží hubu. Ostatně nakopat by zasloužil i za to, co dělá s GNOME.

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz