V „tichosti“ zveřejněna aktualizace Apache Openoffice 4.1.15

openoffice.jpg Druhá letošní aktualizace Apache OpenOffice 4.1.15 přináší 14 oprav.  

Apache Foundation oznámila vydání opravné verze Apache OpenOffice 4.1.15. Ta obsahuje 14 oprav (jejich přehled zde). K dispozici jsou též poznámky k vydání této verze.

Opravy jsou zaměřeny opět na drobné chyby (včetně dvou v nápovědě), jedna chyba je závažnější, bezpečnostního charakteru.

Apache OpenOffice 4.1.15 je druhou opravnou verzí OpenOffice v tomto roce (po verzi 4.1.14, uveřejněnou v únoru). Počet oprav tak letos dosáhl výše 41. To je poměrně tristní stav, který odpovídá zhruba polovině počtu oprav v jedné opravné verzi LibreOffice. Na vydání další „velké“ verze v počtu vývojářů nepřesahující číslo 10 lze nadlouho zapomenout (připomeňme, že verze 4.1 je na světě od roku 2014).

Bizarní situace kolem OpenOffice je dokreslena jeho téměř nulovou propagací na sociálních kanálech. Jak na Facebooku, tak na Twitteru (síti X) není vydání této verze oznámeno. Kadence příspěvků je v řádu jednotek ročně.

Komentáře

user avatar Jan Růžička
Odpovědět
V „tichosti“ zveřejněna aktualizace Apache Openoffice 4.1.15
20. 01. 2024, 20:00:41
Hledám O.O.org takový,jak býval. Byl super.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz