Vydán Apache OpenOffice 4.1.13

openoffice.jpg Nedávno vydaná nová verze kancelářského balíku Apache OpenOffice 4.1.13 přináší 7 drobných oprav.   

Nadace Apache Software Foundation oznámila vydání minor (opravné) verze Apache OpenOffice 4.1.13. Ta opravuje 7 chyb, vesměs kosmetického charakteru. Opravy shrnuje Bugzilla a také poznámky k vydání.

Banner Apache OpenOffice Banner Apache OpenOffice

Za poměrně zajímavý tiket lze označit bug 128412. OpenOffice nepodporuje novou verzi formátu ODF 1.3, která je v aktuálních verzích LibreOffice. Jak už jsme opakovaně připomínali, podpora pro tento formát má být implementována až ve verzi 4.2. Do té doby v případě, že se uživatel pokusí otevřít v OpenOffice ODF soubor ve verzi 1.3, dostane následující upozornění:

Nová podoba hlášky Nová podoba hlášky

Tiket 128412 požadoval změnu textace původní hlášky, která upozorňovala na to, že soubor byl vytvořen v nové verzi OpenOffice; což zjevně v tomto případě nebyla (a zřejmě nikdy ani nebude) pravda.

Stará podoba hlášky Stará podoba hlášky

Jelikož se však OpenOffice od roku 2014 prakticky nevyvíjí a vývojový tým, který sestává z jednotek programátorů, nemá kapacity na implementaci podpory pro ODF 1.3, lze toto řešení považovat za definitivní.

Novou verzi OpenOffice lze stáhnout ze stránky openoffice.org.

Porovnání LibreOffice a OpenOffice Porovnání LibreOffice a OpenOffice

Komentáře

user avatar Ivo K.
Odpovědět
dovybavení OO
10. 10. 2022, 09:35:41
Moc by mě potěšilo, kdyby v provedení OO byl trvale zabudován generátor čárových kódů nebo dokonce QR kódů, protože v nynější době je už běžné užívání e-dokumentů a v případě papírových je bar/QR kód dobrou pomůckou archivace. Současné provedení jako doplněk k pracnějšímu exportu/importu je poněkud složitý vč. obtížného obracení do jiné polohy.

(Používám OO možná už od samého začátku vždycky byl měl náskok před komerčními suity a dále mu budu fandit.)
Také prosím o vyškrtnutí slova roboti za slovníku. Robot je pouhým strojem a slovo je skloňováno podle vzoru HRAD.
user avatar neutr
Odpovědět
Re:dovybavení OO
10. 10. 2022, 10:12:28
Tak nevím jistě zda máte na mysli tou poznámkou "Současné provedení jako doplněk k pracnějšímu exportu/importu je poněkud složitý vč. obtížného obracení do jiné polohy." Skutečně Apache OpenOffice. nebo LibreOffice. AOO nemá zabudovanou nabídku na vložení Bar_QR kódu, ale existuje rozšíření.

Libre Office má zabudovanou nabídku VLOŽIT > OBJEKT > QR kód, nebo čárový kód. Má dost předvoleb, ale otáčení zejména QR kódu je nelogické. Jedná se asi jen o čárový kód, který je nutné načítat v jednom směru.

Celkem nepochybuji o tom, že by to byl velký problém. Jde spíš o důvod proč se to má otáčet. Lze to řešit otočením písma (pokud jde o tento typ barCodu). Ale lze to také snadno převádět na obrázek a ten následně otáčet do potřebné polohy. Když se na to postaví makro, tak půjde o jediné kliknutí (tedy podle podmínek - zda na stále stejné souřadnice místa, nebo s úpravou, či bez úpravy rozměrů ap.)

Pokud byte měl zájem o automatizaci takového procesu (otáčení a pod.) tak udělejte dotaz ve fóru.
user avatar Karel Šulc
Odpovědět
OpenOffice
17. 02. 2023, 21:53:44
Asi neumím použít zástupné znaky při vyhledáváni. Stejný postup jako v excelu nefunguje a podle popisu v nápovědě mi to rovněž nejde.

Dekuji
Karel Šulc
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:OpenOffice
19. 02. 2023, 23:17:26
Pomůže Vám můj článek? https://www.openoffice.cz/navody/regularni-vyrazy-a-jejich-pouziti-v-libreoffice
user avatar Miro
Odpovědět
Vydán Apache OpenOffice 4.1.13
15. 03. 2023, 14:10:52
Minulý měsíc byla vydána opravná verze Apache OpenOffice 4.1.14
https://cwiki.apache.org/confluence/display/OOOUSERS/AOO+4.1.14+Release+Notes
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Vydán Apache OpenOffice 4.1.13
15. 03. 2023, 21:15:35
Dík, já to průběžně kontroluju, dokonce jsem se díval někdy minulý a předminulý týden a nějak mi to ušlo. Dám o tom zprávu.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz