Vydán Apache OpenOffice 4.1.13

openoffice.jpg Nedávno vydaná nová verze kancelářského balíku Apache OpenOffice 4.1.13 přináší 7 drobných oprav.   

Nadace Apache Software Foundation oznámila vydání minor (opravné) verze Apache OpenOffice 4.1.13. Ta opravuje 7 chyb, vesměs kosmetického charakteru. Opravy shrnuje Bugzilla a také poznámky k vydání.

Banner Apache OpenOffice Banner Apache OpenOffice

Za poměrně zajímavý tiket lze označit bug 128412. OpenOffice nepodporuje novou verzi formátu ODF 1.3, která je v aktuálních verzích LibreOffice. Jak už jsme opakovaně připomínali, podpora pro tento formát má být implementována až ve verzi 4.2. Do té doby v případě, že se uživatel pokusí otevřít v OpenOffice ODF soubor ve verzi 1.3, dostane následující upozornění:

Nová podoba hlášky Nová podoba hlášky

Tiket 128412 požadoval změnu textace původní hlášky, která upozorňovala na to, že soubor byl vytvořen v nové verzi OpenOffice; což zjevně v tomto případě nebyla (a zřejmě nikdy ani nebude) pravda.

Stará podoba hlášky Stará podoba hlášky

Jelikož se však OpenOffice od roku 2014 prakticky nevyvíjí a vývojový tým, který sestává z jednotek programátorů, nemá kapacity na implementaci podpory pro ODF 1.3, lze toto řešení považovat za definitivní.

Novou verzi OpenOffice lze stáhnout ze stránky openoffice.org.

Porovnání LibreOffice a OpenOffice Porovnání LibreOffice a OpenOffice

Komentáře

user avatar Ivo K.
Odpovědět
dovybavení OO
10. 10. 2022, 09:35:41
Moc by mě potěšilo, kdyby v provedení OO byl trvale zabudován generátor čárových kódů nebo dokonce QR kódů, protože v nynější době je už běžné užívání e-dokumentů a v případě papírových je bar/QR kód dobrou pomůckou archivace. Současné provedení jako doplněk k pracnějšímu exportu/importu je poněkud složitý vč. obtížného obracení do jiné polohy.

(Používám OO možná už od samého začátku vždycky byl měl náskok před komerčními suity a dále mu budu fandit.)
Také prosím o vyškrtnutí slova roboti za slovníku. Robot je pouhým strojem a slovo je skloňováno podle vzoru HRAD.
user avatar neutr
Odpovědět
Re:dovybavení OO
10. 10. 2022, 10:12:28
Tak nevím jistě zda máte na mysli tou poznámkou "Současné provedení jako doplněk k pracnějšímu exportu/importu je poněkud složitý vč. obtížného obracení do jiné polohy." Skutečně Apache OpenOffice. nebo LibreOffice. AOO nemá zabudovanou nabídku na vložení Bar_QR kódu, ale existuje rozšíření.

Libre Office má zabudovanou nabídku VLOŽIT > OBJEKT > QR kód, nebo čárový kód. Má dost předvoleb, ale otáčení zejména QR kódu je nelogické. Jedná se asi jen o čárový kód, který je nutné načítat v jednom směru.

Celkem nepochybuji o tom, že by to byl velký problém. Jde spíš o důvod proč se to má otáčet. Lze to řešit otočením písma (pokud jde o tento typ barCodu). Ale lze to také snadno převádět na obrázek a ten následně otáčet do potřebné polohy. Když se na to postaví makro, tak půjde o jediné kliknutí (tedy podle podmínek - zda na stále stejné souřadnice místa, nebo s úpravou, či bez úpravy rozměrů ap.)

Pokud byte měl zájem o automatizaci takového procesu (otáčení a pod.) tak udělejte dotaz ve fóru.
user avatar Karel Šulc
Odpovědět
OpenOffice
17. 02. 2023, 21:53:44
Asi neumím použít zástupné znaky při vyhledáváni. Stejný postup jako v excelu nefunguje a podle popisu v nápovědě mi to rovněž nejde.

Dekuji
Karel Šulc
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:OpenOffice
19. 02. 2023, 23:17:26
Pomůže Vám můj článek? https://www.openoffice.cz/navody/regularni-vyrazy-a-jejich-pouziti-v-libreoffice
user avatar Miro
Odpovědět
Vydán Apache OpenOffice 4.1.13
15. 03. 2023, 14:10:52
Minulý měsíc byla vydána opravná verze Apache OpenOffice 4.1.14
https://cwiki.apache.org/confluence/display/OOOUSERS/AOO+4.1.14+Release+Notes
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Vydán Apache OpenOffice 4.1.13
15. 03. 2023, 21:15:35
Dík, já to průběžně kontroluju, dokonce jsem se díval někdy minulý a předminulý týden a nějak mi to ušlo. Dám o tom zprávu.

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz