Vydána opravná verze LibreOffice 7.5.8

Poslední oprava řady LibreOffice 7.5 opravuje již jen 21 chyb. Koncem listopadu se životní cyklus této řady ukončí.  

Nadace The Document Foundation oznámila vydání poslední opravy řady LibreOffice 7.5 s označením LibreOffice 7.5.8 Community. Ta přináší opravy 21 chyb a regresí (jejich přehled je k dispozici zde a zde). Malý počet oprav znamená, že tato řada je důkladně otestována a schopná průmyslového nasazení. Od toho jsou však podniky a úřady odrazovány jak nadací, tak jednotlivými firmami, které se podílejí na vývoji LibreOffice, s tím, aby si tyto právnické osoby nakoupily vydání od některého z certifikovaných partnerů (jejichž přehled je zde). Zájemci tak získají neustálou komerční podporu a navíc přispějí k dalšímu vývoji LibreOffice. Jelikož tyto společnosti přispívají do zdrojového kódu LibreOffice ze tří čtvrtin, je nákup komerčních verzí nutný pro zachování další existence projektu a jeho konkurenceschopnosti.

LibreOffice 7.5.8 Community lze stáhnout z české stránky LibreOffice.

Komentáře

user avatar Jogin
Odpovědět
Vydána opravná verze LibreOffice 7.5.8
1. 12. 2023, 19:46:19
Otravuje mě vše modré po instalaci. Po změně barvy na černou a výplně na bílou to jde. Ale po novém spuštění je to zase modré. ČTVEREC- vÝPLŇ MODRÝ. Nastavil jsem a uložil šablonu a po otevření Kreslení je to zase modré.

Dále Štěteček je funkční pouze pro jeden objekt. Po označení více objektů je neaktivní. OOffice 7.6.3.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Vydána opravná verze LibreOffice 7.5.8
5. 01. 2024, 13:30:20
Dokument je třeba uložit jako šablonu, například pro Writer zde: https://help.libreoffice.org/6.3/cs/text/swriter/guide/template_create.html?DbPAR=WRITER

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz