Vylepšení interoperability kancelářských balíků

Zakázka OSB Alliance vyhlašuje tendr na realizaci další fáze vylepšení interoperability kancelářských balíků. Nabídky lze posílat do konce dubna, kompletní dokončení je stanoveno do konce roku.  

Open Source Business Alliance zveřejnila výzvu k podávání nabídek na implementaci vylepšení interoperability kancelářských balíků Apache OpenOffice a LibreOffice. Jde o druhou fázi projektu, který financují německá města a švýcarské orgány veřejné správy.

Zadání obsahuje celou řadu různých požadavků: řada z nich jsou drobná vylepšení programů Writer a Draw (s cílem dosáhnout chování, které uživatelé očekávají), hlavní požadavek se však týká sledování změn. Je potřeba vyvinout její přesnější specifikaci pro Open Document Format; firma Microsoft totiž odmítla do svého balíku implementovat podporu sledování změn ve formátu ODF právě s odkazem na nedostatečnou specifikaci (takže výsledkem je, že se při práci s ODF v Microsoft Office záznam o změnách ztratí).

Nabídky na implementaci lze posílat do konce dubna, během května proběhne výběr dodavatelů, do konce listopadu má být dokončena implementace (včetně otestování a akceptace), ve zbývajícím čase do konce roku se předpokladá integrace do hlavních zdrojových kódů obou balíků.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz