Znáte Apache POI?

Apache POI Apache OpenOffice zná skoro každý, ovšem ASF stojí i za dalším zajímavým projektem, kterým je Apache POI. Jedná se o knihovnu pro práci s formáty společnosti Microsoft.  

Apache POI je javová knihovna, která poskytuje API pro práci s datovými formáty společnosti Microsoft. Konkrétně podporuje Office Open XML (OOXML), OLE 2 Compound Document format (OLE2) a staré binární formáty Microsoft Office od verze 97.

Pracovat lze nejen s dokumenty běžných aplikací Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint), ale i z aplikací Visio, Publisher a Outlook. Knihovna je k dispozici pod Apache License a s výsledky práce v projektu Apache POI se lze setkat k v dalších programech, zejména OpenOffice, Cocoon, Tika a Lucene.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Znáte Apache POI?
1. 04. 2014, 03:50:12
Velice zajímavá informace. Pokud toho ASF využije, mohl by mít navrch třeba oproti LO.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Znáte Apache POI?
1. 04. 2014, 12:33:25
Oni už výsledky práce v projektu POI využívají, ale to je jen jedna kostička v celé mozaice úspěšného kancelářského balíku ;-)

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz